A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Калинівська гімназія Визирської сільської ради
Одеського району Одеської області

Виховна робота

Аналіз виховної роботи за 2023 – 2024 навчальний рік

 

Протягом 2023-2024 навчального року виховну роботу Калинівської гімназії було організовано з урахуванням основних положень Конституції України, згідно з Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови в Україні», «Про охорону дитинства»,  «Про попередження насильства в сім'ї», згідно програми «Основні орієнтири виховання» (1-11 кл.), концепції виховної роботи школи та річного плану роботи навчального закладу на 2022 – 2023 навчальний рік.

    Адміністрацією школи та педагогічним колективом було створено систему виховної  роботи, структура якої забезпечила реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної  діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників навчально-виховного процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «школа-учні-батьки».

          Метою виховання є особистісно-зорієнтоване навчання і виховання, спрямоване на розвиток і реалізацію інтелектуальних і духовних якостей особистості вихованців, прагнення до взаєморозуміння, взаємодії, самореалізації. Вирішуючи це завдання, школа забезпечила різні види діяльності позакласної сфери: на базі Калинівської гімназії протягом року функціонувало 2 гуртка – спортивний та краєзнавчий.

Основними завданнями виховної роботи школи у 2023-2024 навчальному році були:

  1. Впровадження «Основних орієнтирів  виховання учнів 1-11 класів»  загальноосвітніх навчальних закладів України.
  2. Реалізація програми «Нова українська школа у поступі до цінностей».
  3. Посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання.
  4. Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.
  5. Удосконалення превентивного виховання.
  6. Удосконалення системи роботи щодо формування ціннісного ставлення особистості до сім’ї, родини; підготовки  підростаючої  молоді до дорослого, сімейного життя.
  7. Урізноманітнення форм і методів співпраці школи і сім’ї.
  8. Протидія булінгу та домашньому насильству.
  9. Профілактична робота щодо протидії торгівлі людьми.
  10. Забезпечення відзначення важливих пам’ятних  та ювілейних дат 2022/2023 навчального року з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, морально-духовного, культурного розвитку дитини.
  11. Максимальне охоплення учнів позакласною та позашкільною роботою.
  12. Виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян. Формування гігієнічних навичок і засад, здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я.
  13. Запобігання вживання дітьми та учнівською молоддю наркотичних і психотропних речовин повинно займати належне місце в організації виховного процесу закладу освіти.
  14. Створення програми виховання для окремого класу з урахуванням індивідуально-педагогічних можливостей класних керівників, батьків, а також – результатів вивчення рівнів фізичного, соціального, психічного та духовного розвитку учнів.
  15. Оптимальне поєднання форм організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової. 
  16. Організація виховної роботи під час дистанційного навчання, проведення різноманітних онлайн-заходів, годин спілкування, фото- та відеоквестів, челенджів.

         Планування виховної роботи класними керівниками – один із головних факторів успішного виховного процесу. Педагогічний колектив гімназії володіє методикою планування. Усі класні керівники складали психолого-педагогічні характеристики класу, формували чіткі цілі та завдання виховання. Планування роботи велося за такими розділами:

1 – національно-патріотичне виховання;

2 – основні виховні заходи;

3 – індивідуальна робота з дітьми;

4 – охорона життя і здоров'я;

5- робота з батьками.

Було проведено традиційні шкільні свята: День Знань, День українського козацтва, свято «Козацькому роду нема переводу», День української мови та писемності, День доброти, День добрих вчинків, День Гідності та Свободи України, Міжнародний день толерантності, День свободи, Міжнародний день боротьби зі СНІДОМ,  свято «Ой хто, хто Миколая любить»,  новорічні свята для учнів 1-9 класів, Міжнародний день рідної мови, свято «Рідне слово – диво калинове», День пам’яті Героїв Небесної Сотні, День пам’яті Чорнобильської катастрофи, Міжнародний день сім’ї, свято Останнього дзвоника.

Під час дистанційного навчання, організованого під час воєнного стану,  класними керівниками також було проведемо багато різноманітних онлайн-заходів.

Також учні створи створили мотиваційні відео для наших ЗСУ, малювали малюнки, писали листи тощо.

Одним із пріоритетних напрямків роботи в цьому навчальному році було патріотичне виховання. Патріотичне виховання має на меті виховання національної свідомості, любові до землі та до свого народу. З метою реалізації принципів національно-патріотичного виховання у дитячому середовищі у закладі було проведено патріотичний марафон мужності «Незламні захисники України», присвячений  Дню захисника та захисниць України, вшанування пам'яті жертв Голодомору, День Гідності та Свободи України, День Збройних Сил України, День Соборності України, свято «Герої Крут у нашій пам’яті назавжди», день пам’яті Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня України – сини, що в небо відлетіли», заходи до Міжнародного дня рідної мови, конкурс «Кращий знавець творчості Тараса Шевченка», День Чорнобильської трагедії «Мій біль – Чорнобиль»,  День пам’яті та примирення. Брали участь у І (територіальному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура) – 2024.

              Робота з морально-правового виховання в школі була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялося вихованню в дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях. Громадянське та морально-правове виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на формування етичної культури учнів, виховання милосердя та співпереживання.

          Художньо-естетичне виховання та сприяння творчому розвитку особистості наполегливо проводилося класними керівниками, педагогом-організатором, вчителями, адміністрацією. Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання щодо розвитку інтересу до культури рідного краю, виховання естетичного смаку, відчуття прекрасного. Брали участь у конкурсах «Щедрість рідної землі», «Птах року», «Новорічний сувенір», «Космос. Людина. Фантазії», «В об’єктиві натураліста»,  «Чисті роси», на яких здобули призові місця як у територіальних етапах, так і обласних і Всеукраїнських.

      Основним питанням виховної роботи школи було формування здорового способу життя, яке мало місце практично у всіх заходах впродовж навчального року. З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересів до занять спортом у школі проводилися спортивні змагання до свята Святого Миколая. Учні гімназії були постійними учасниками спортивних змагань на рівні громади. З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного фізичного та психічного розвитку дітей протягом навчального року робота проводилася класними керівниками на годинах спілкування, в позаурочний час, перед екскурсіями.

     В постійній співпраці з батьками були класні керівники. На батьківських зборах, індивідуальних бесідах з батьками розглянуті питання:

- результати навчання учнів;

- відвідування навчальних занять;

- стан дитячого травматизму;

- аналіз стану дисципліни;

- профілактика захворювань;

- питання профорієнтації;

- підготовка до державної підсумкової атестації;

- літнє оздоровлення учнів;

- безпека життєдіяльності учнів в літній період „Про запобігання всім видам дитячого травматизму”

 - шкідливі звички;

 - правова освіта.

Протягом року, у відповідності до річного плану роботи, згідно Положення про проведення Тижнів безпеки життєдіяльності та з метою популяризації знань правил безпеки життєдіяльності дітей та здорового способу життя в школі проведено такі заходи: місячник «Увага! Діти на дорозі», тиждень протипожежної безпеки, систематично класними керівниками проводилися бесіди з техніки безпеки під час канікул.

Суттєву роль у здійсненні системи роботи школи з виховання свідомого громадянина України зі сформованою життєвою компетентністю є діяльність з превентивного виховання, до заходів якого входить попередження злочинності та правопорушень, виявлення негативних змін у поведінці учнів, вивчення причин і умов, що сприяли їм, надання консультативної допомоги підліткам з девіантною поведінкою.

На початку навчального року була проведена соцпаспортизація класів та школи, зібрані і упорядковані списки учнів відповідних категорій. На обліку в школі перебувають:

- діти-сироти;

- діти-інваліди;

- діти з малозабезпечених сімей;

- діти з багатодітних сімей;

- діти учасників бойових дій;

- діти із числа внутрішньопереміщених осіб

                    Адміністрація школи  постійно підтримувала зв’язки з громадськими установами, з органами виконавчої влади, службою у справах дітей, у проведенні гуманітарних акцій, оперативної допомоги проблемним дітям. 

З боку адміністрації школи вівся постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У навчальному закладі заведено загальношкільні журнали обліку відвідування. Підсумки відвідування аналізувалися класними керівниками, щомісяця розглядаються на нарадах при директорі, періодично на педрадах. Вживалися необхідні заходи щодо залучення дітей до навчання. З учнями та їх батьками  проводилась індивідуальна профілактична робота, направлена на недопущення пропусків навчальних занять без поважних причин.

    Аналіз організації виховної роботи у 2023-2024 навчальному році свідчить про те, що робота була керованою, планомірною і дала здебільшого позитивні результати у рівні вихованості учнів, згуртованості класних колективів, зростанні творчої віддачі педагогів.

Аналіз виховної роботи за 2023 – 2024 навчальний рік

 

Протягом 2023-2024 навчального року виховну роботу Калинівської гімназії було організовано з урахуванням основних положень Конституції України, згідно з Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови в Україні», «Про охорону дитинства»,  «Про попередження насильства в сім'ї», згідно програми «Основні орієнтири виховання» (1-11 кл.), концепції виховної роботи школи та річного плану роботи навчального закладу на 2022 – 2023 навчальний рік.

    Адміністрацією школи та педагогічним колективом було створено систему виховної  роботи, структура якої забезпечила реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної  діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників навчально-виховного процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «школа-учні-батьки».

          Метою виховання є особистісно-зорієнтоване навчання і виховання, спрямоване на розвиток і реалізацію інтелектуальних і духовних якостей особистості вихованців, прагнення до взаєморозуміння, взаємодії, самореалізації. Вирішуючи це завдання, школа забезпечила різні види діяльності позакласної сфери: на базі Калинівської гімназії протягом року функціонувало 2 гуртка – спортивний та краєзнавчий.

Основними завданнями виховної роботи школи у 2023-2024 навчальному році були:

  1. Впровадження «Основних орієнтирів  виховання учнів 1-11 класів»  загальноосвітніх навчальних закладів України.
  2. Реалізація програми «Нова українська школа у поступі до цінностей».
  3. Посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання.
  4. Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.
  5. Удосконалення превентивного виховання.
  6. Удосконалення системи роботи щодо формування ціннісного ставлення особистості до сім’ї, родини; підготовки  підростаючої  молоді до дорослого, сімейного життя.
  7. Урізноманітнення форм і методів співпраці школи і сім’ї.
  8. Протидія булінгу та домашньому насильству.
  9. Профілактична робота щодо протидії торгівлі людьми.
  10. Забезпечення відзначення важливих пам’ятних  та ювілейних дат 2022/2023 навчального року з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, морально-духовного, культурного розвитку дитини.
  11. Максимальне охоплення учнів позакласною та позашкільною роботою.
  12. Виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян. Формування гігієнічних навичок і засад, здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я.
  13. Запобігання вживання дітьми та учнівською молоддю наркотичних і психотропних речовин повинно займати належне місце в організації виховного процесу закладу освіти.
  14. Створення програми виховання для окремого класу з урахуванням індивідуально-педагогічних можливостей класних керівників, батьків, а також – результатів вивчення рівнів фізичного, соціального, психічного та духовного розвитку учнів.
  15. Оптимальне поєднання форм організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової. 
  16. Організація виховної роботи під час дистанційного навчання, проведення різноманітних онлайн-заходів, годин спілкування, фото- та відеоквестів, челенджів.

         Планування виховної роботи класними керівниками – один із головних факторів успішного виховного процесу. Педагогічний колектив гімназії володіє методикою планування. Усі класні керівники складали психолого-педагогічні характеристики класу, формували чіткі цілі та завдання виховання. Планування роботи велося за такими розділами:

1 – національно-патріотичне виховання;

2 – основні виховні заходи;

3 – індивідуальна робота з дітьми;

4 – охорона життя і здоров'я;

5- робота з батьками.

Було проведено традиційні шкільні свята: День Знань, День українського козацтва, свято «Козацькому роду нема переводу», День української мови та писемності, День доброти, День добрих вчинків, День Гідності та Свободи України, Міжнародний день толерантності, День свободи, Міжнародний день боротьби зі СНІДОМ,  свято «Ой хто, хто Миколая любить»,  новорічні свята для учнів 1-9 класів, Міжнародний день рідної мови, свято «Рідне слово – диво калинове», День пам’яті Героїв Небесної Сотні, День пам’яті Чорнобильської катастрофи, Міжнародний день сім’ї, свято Останнього дзвоника.

Під час дистанційного навчання, організованого під час воєнного стану,  класними керівниками також було проведемо багато різноманітних онлайн-заходів.

Також учні створи створили мотиваційні відео для наших ЗСУ, малювали малюнки, писали листи тощо.

Одним із пріоритетних напрямків роботи в цьому навчальному році було патріотичне виховання. Патріотичне виховання має на меті виховання національної свідомості, любові до землі та до свого народу. З метою реалізації принципів національно-патріотичного виховання у дитячому середовищі у закладі було проведено патріотичний марафон мужності «Незламні захисники України», присвячений  Дню захисника та захисниць України, вшанування пам'яті жертв Голодомору, День Гідності та Свободи України, День Збройних Сил України, День Соборності України, свято «Герої Крут у нашій пам’яті назавжди», день пам’яті Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня України – сини, що в небо відлетіли», заходи до Міжнародного дня рідної мови, конкурс «Кращий знавець творчості Тараса Шевченка», День Чорнобильської трагедії «Мій біль – Чорнобиль»,  День пам’яті та примирення. Брали участь у І (територіальному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура) – 2024.

              Робота з морально-правового виховання в школі була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялося вихованню в дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях. Громадянське та морально-правове виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на формування етичної культури учнів, виховання милосердя та співпереживання.

          Художньо-естетичне виховання та сприяння творчому розвитку особистості наполегливо проводилося класними керівниками, педагогом-організатором, вчителями, адміністрацією. Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання щодо розвитку інтересу до культури рідного краю, виховання естетичного смаку, відчуття прекрасного. Брали участь у конкурсах «Щедрість рідної землі», «Птах року», «Новорічний сувенір», «Космос. Людина. Фантазії», «В об’єктиві натураліста»,  «Чисті роси», на яких здобули призові місця як у територіальних етапах, так і обласних і Всеукраїнських.

      Основним питанням виховної роботи школи було формування здорового способу життя, яке мало місце практично у всіх заходах впродовж навчального року. З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересів до занять спортом у школі проводилися спортивні змагання до свята Святого Миколая. Учні гімназії були постійними учасниками спортивних змагань на рівні громади. З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного фізичного та психічного розвитку дітей протягом навчального року робота проводилася класними керівниками на годинах спілкування, в позаурочний час, перед екскурсіями.

     В постійній співпраці з батьками були класні керівники. На батьківських зборах, індивідуальних бесідах з батьками розглянуті питання:

- результати навчання учнів;

- відвідування навчальних занять;

- стан дитячого травматизму;

- аналіз стану дисципліни;

- профілактика захворювань;

- питання профорієнтації;

- підготовка до державної підсумкової атестації;

- літнє оздоровлення учнів;

- безпека життєдіяльності учнів в літній період „Про запобігання всім видам дитячого травматизму”

 - шкідливі звички;

 - правова освіта.

Протягом року, у відповідності до річного плану роботи, згідно Положення про проведення Тижнів безпеки життєдіяльності та з метою популяризації знань правил безпеки життєдіяльності дітей та здорового способу життя в школі проведено такі заходи: місячник «Увага! Діти на дорозі», тиждень протипожежної безпеки, систематично класними керівниками проводилися бесіди з техніки безпеки під час канікул.

Суттєву роль у здійсненні системи роботи школи з виховання свідомого громадянина України зі сформованою життєвою компетентністю є діяльність з превентивного виховання, до заходів якого входить попередження злочинності та правопорушень, виявлення негативних змін у поведінці учнів, вивчення причин і умов, що сприяли їм, надання консультативної допомоги підліткам з девіантною поведінкою.

На початку навчального року була проведена соцпаспортизація класів та школи, зібрані і упорядковані списки учнів відповідних категорій. На обліку в школі перебувають:

- діти-сироти;

- діти-інваліди;

- діти з малозабезпечених сімей;

- діти з багатодітних сімей;

- діти учасників бойових дій;

- діти із числа внутрішньопереміщених осіб

                    Адміністрація школи  постійно підтримувала зв’язки з громадськими установами, з органами виконавчої влади, службою у справах дітей, у проведенні гуманітарних акцій, оперативної допомоги проблемним дітям. 

З боку адміністрації школи вівся постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У навчальному закладі заведено загальношкільні журнали обліку відвідування. Підсумки відвідування аналізувалися класними керівниками, щомісяця розглядаються на нарадах при директорі, періодично на педрадах. Вживалися необхідні заходи щодо залучення дітей до навчання. З учнями та їх батьками  проводилась індивідуальна профілактична робота, направлена на недопущення пропусків навчальних занять без поважних причин.

    Аналіз організації виховної роботи у 2023-2024 навчальному році свідчить про те, що робота була керованою, планомірною і дала здебільшого позитивні результати у рівні вихованості учнів, згуртованості класних колективів, зростанні творчої віддачі педагогів

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень